Carnavalul de toamnă al preșcolarilor

       In cadrul Programului Mondial Eco-Scoala, prescolarii Gradinitei 26 Bacau, coordonati de prof. Linica Tapalaga si prof. Iustina Boambă, au desfasurat activitatea „Natura ne daruieste jucarii”. Acestia, in echipa cu elevi de la Scoala Gimnaziala „Al.I.Cuza” Bacau, parinti si bunici, au realizat frumoase jucarii pentru copii din legume si fructe.
        La activitate au participat si elevi indrumati de directorul scolii, prof. dr. Doinița Sirbu, directorul adjunct, prof. Costel Păduraru, prof. Jana Rugină, prof. Mirela Spiță si prof. Monalisa Chiriac.
       Din partea Agentiei de Protectia Mediului Bacau a fost prezenta inginer Maria Ionoș, coordonator judetean al Programului Mondial Eco-Scoala. Activitatea s-a incheiat cu un carnaval de toamna in care prescolarii si-au aratat aptitudinile manifestându-si astfel dragostea pentru natura. Pentru munca depusa prescolarii si elevii au fost recompensati cu prajituri cu fructe preparate in casa de catre parinti.
Scoala-AI-Cuza-655x360