PUBLIC SPEAKING

Eevii Scolii “Al. I. Cuza” au participat saptamana trecuta la faza pe scoala a Concursului National de Discurs Public in limba engleza organizat de Uniunea vorbitorilor de limba engleza din Romania. Elevii au sustinut un discurs de 3 minute pe tema “To be ignorant of the past is to remain a child”. Concursul se adreseaza elevilor cu varste intre 12-15 ani. 30 de elevi au fost selectati pentru a participa Vineri, 12.12.2014, la etapa locala ce se va desfasura la Scoala “Spiru Haret”. Felicitari elevilor calificati si le uram mult succes si in etapele urmatoare!
                                                                                                                      A consemnat prof. N. Bejan