155 ANI DE EXISTENȚĂ-ARC PESTE TIMP

În data de 28 aprilie 2015, la ora 12, în AMFITEATRUL RADU BELIGAN s-a desfășurat evenimentul ARC PESTE TIMP, impresionant moment de reclădire a istoriei școlii din urbea băcăuană.


Alături de dascălii instituției, peste 50 de foști Profesori care au contribuit la crearea imaginii școlii în comunitatea băcăuană au răspuns PREZENT la strigarea catalogului. Profesorul Diriginte a fost doamna prof. dr. DOINIȚA SÎRBU, director al unității care aniversează 155 ani de existență, secondată cu vigilență de domnul director adjunct, prof. COSTEL PĂDURARU.
Amintiri, emoții, zâmbete…
Mulțumim elevilor care au performat în fața oaspeților cu programul de cântec românesc și poezie, celor care au contribuit la realizarea expoziției din corpul C, parter și coordonatorilor lor.

Album Foto găsiți aici.