Concursul național OLIMPIADA MICILOR BANCHERI

La etapa nationala “Olimpiadei Micilor Bancheri”, editia a II-a – 30 aprilie 2015, concurs adresat elevilor de clasa III-a si a IV-a ce au parcurs optionalul de Educatie financiara, scoala nostra a fost reprezentata de doua echipaje de la clasele a III-a E si a III-a F.
Ne-am intors cu doua premii valoroase:
Locul al II-lea – elevul Tanasov Razvan, clasa a III-a F (prof. coord. Serban Monica)
Premiul special pentru inovatie in tehnologie, acordat de MasterCard, pentru proiectul “Pasi spre viitor”, realizat de echipajul clasei a III-a E: Marchis Elena, Dominteanu Vanessa, Prisecaru Radu (prof. coordonator Istoc Cornelia).
Dupa sustinerea probei scrise, ce s-a desfasurat la Facultatea de Istorie a Universitatii Bucuresti, elevii participanti, prin grija organizatorilor, au vizitat sediul central al BCR, muzeul BNR. Apoi, in sala de festivitati a BNR, a avut loc premierea ce ne-a adus motive de bucurie si mandrie.
Intregul eveniment a avut loc in zile de sarbatoare pentru Banca Nationala a Romaniei, la 135 de ani de existenta, insa noi dedicam aceste premii scolii noastre dragi, la aniversarea a 155 de ani de existenta si performanta.                                                            A consemnat Monica Serban

http://www.piatafinanciara.ro/wp-content/uploads/2015/05/Echipa-Pasi-spre-viitor-Premiul-MasterCard-pentru-cel-mai-inovator-proiect.jpg