Resurse

Resurse umane

Unitatea de învăţământ dispune de o echipa performantă, un colectiv didactic format din 15 educatoare, 25 învăţători şi 39 de profesori, recunoscuţi pentru profesionalism şi talent    pedagogic, preocupaţi de perfecţionare continuă şi de obţinerea de performanţe didactice, care au făcut din şcoală noastră :

• O şcoală europeană!
  • O eco-şcoală!
  • O şcoală alături de comunitate şi părinţi!
  • O şcoală ai cărei elevi au obţinut, ani la rând , rezultate remarcabile la concursurile şcolare, evaluări şi admitere în licee.
  • O şcoală care îşi respectă elevii şi părinţii!
  • Concretizarea reuşitelor noastre a însemnat pentru Şcoala Gimnaziala „Al. I. Cuza” Bacău, obtinerea pentru a treia oara consecutiv a titlului de ŞCOALĂ EUROPEANĂ.

Ne mândrim cu faptul că avem cadre didactice autoare şi coautoare de auxiliare didactice pentru manualele şcolare.

Şcoală dispune de personal de îngrijire şi pază, elevii şcolii beneficiind de condiţii optime de igienă şi pază.

psihopedagogie Picture 011 sport1

Resurse materiale

• 39  SALI DE CLASA
  • LABORATOR DE FIZICA