Grădiniță 2016-2017

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 18 Bacău  

 

REPARTIZAREA GRUPELOR

 • GRUPA
 • Educatoare / Prof. inv. prescolar
 • Grupa mica A
 • BÂRDAN AURICA
 • LELA MAGDA
 • Grupa mica B
 • RUSU ROXANA
 • POPA ANDREEA
 • Grupa mijlocie A
 • HODEA AMALIA
 • PRISACARU IULIANA
 • Grupa mijlocie B
 • TANASE VALENTINA
 • SENTES DIANA
 • Grupa mare A
 • DRĂGHICI GABRIELA
 • PIŢU AURELIA
 • Grupa mare B
 • RADU ELENA ROXANA
 • CALARA FILOMENA
 • Grupa mare C
 • LAZĂR BRÂNDUŞA
 • PASCU ALINA

Resurse Umane

 • –          154 copii prescolari
 • –          Personal didactic – 14 cadre didactice
 • –          Personal didactic auxiliar – 1 contabil si 1 administrator
 • –          Personal medical – 1 asistent medical
 • –          Personal nedidactic – 10 ingrijitoare

gradinita 18 asdResurse materiale

 • –          7 Sali de clasa
 • –          12 grupuri sanitare
 • –          1 sala de mese
 • –          1 bucatarie
 • –          1 bloc alimentar
 • –          1 cabinet medical
 • –          1 spalatorie
 • –          1 birou administrativ
 • –          1 birou contabilitate
 • –          1 cancelarie
 • –          Vestiare
 • –          Sistem propriu de paza
 • –          Sistem de incalzire proprie
 • –          Spatii de joaca pentru copii
 • –          Conexiune la internet
 • –          Televiziune prin cablu

Grădinița cu Program Normal   Nr. 26

Grădinița cu Program Normal Nr. 26 Bacău oferă educație de calitate și multe activități atractive pentru copii. Din anul 2013 are statut de Eco-Grădiniță și deține simbolul Steagul Verde și trofeul CCDG România pentru implicarea activă în proiectele de educație ecologică.

            Motto:

„NE JUCĂM, ÎNVĂȚĂM ȘI CREȘTEM ÎMPREUNĂ!”

REPARTIZAREA GRUPELOR

Grupa  mijlocie  – TAPALAGĂ LINICA / Prof. inv. preșcolar                                                                 Grupa mare  – BOAMBĂ IUSTINA  / Prof. inv. preșcolar

Resurse umane

 • 39 prescolari
 • 2 profesori înv. preșcolar

Resurse materiale 

 • –          2 săli de clasă
 • –          grupuri sanitare
 • –          1 sala multifuncțională
 • –          1 cancelarie
 • –          Vestiare
 • –          Sistem de incalzire proprie
 • –          Spatii de joaca pentru copii
 • –          Conexiune la internet
 • –          Televiziune prin cablugradinita 26

 

Proiecte 2016-2017

Proiecte internaționale:

 • „Mănâncă responsabil!”- proiect finanțat de Uniunea Europeană                         
 • Program mondial „Eco-Școala”
 • Proiect național „Patrula de Reciclare”

Proiecte locale:

 • Împreună pentru natură”                                                                                   
 • „Mereu cu ei, mereu pentru ei”                                                                                                 
 • „Împreună vom reuși”                                                                                         
 • „Pentru copiii noștri”                                                                              
 • „Reușim împreună”

Activități extracurriculare:

-acțiuni de colaborare cu școala și comunitatea locală                                                                             -schimburi de experiență cu alte unități de învățământ                                                                           -concursuri tematice                                                                                                                                       -expoziții cu lucrări ale copiilor                                                                                                                     -aniversarea zilelor de naștere ale copiilor                                                                                                -serbări și programe artistice                                                                                                                         -drumeții și excursii                                                                                                                                         -plimbări în aer liber                                                                                                                                       -spectacole de teatru de păpuși în unitate

Parteneriate educaționale cu:                                                                                                  

 -Centrul Carpato-Danubian de Geoecologie                                                                                              -Grădinița „Roza Venerini” Bacău                                                                                                                  -Agenția Pentru Protecția Mediului Bacău                                                                                                  -Complexul Muzeal de Științele Naturii „Ion Borcea” Bacău                                                                    -Primăria Municipiului Bacău-direcția de servicii publice                                                                        -Palatul Copiilor Bacău                                                                                                                                    -Comitetul părinților de la fiecare grupă                                                                                                    -S.C. Eco-Scor S.R.L. Bacău                                                                                                                            -S.C. Teatrul „Magic” Bacău                                                                                                                            -Direcția de Sănătate Publică Bacău                                                                                                            -Școala Gimnazială „Ștefan Luchian” – Grăd. P.N. „Ghiocel” Moinești, Bacău

Activități opționale:

Educație pentru sănătate „Copii frumoși și sănătoși”